O mnie

Udostępnij na:

Urodziłem się 9-go stycznia 1975-go roku w Siemianowicach Śląskich. Swoje pierwsze kroki na kocie stawiałem w klubie Budowlani Katowice, następnie reprezentowałem barwy Górnika Bytom, później byłem zawodnikiem 1-szo ligowego klubu NH Ostrava będącego macierzystym klubem Ivana Lendla i podopiecznym jego byłego trenera. Byłem również wyczynowym narciarzem- członkiem kadry PZN.

Jestem absolwentem katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, z wyróżnieniem ukończyłem specjalizację Management Sportowy, oraz Korekcję i Kompensację Wad Postawy. Posiadam również kwalifikacje instruktora narciarstwa, pływania, lekkiej atletyki, piłki ręcznej i siatkowej.

Od 1998-go roku (od początku istnienia obiektu) jestem związany z Chorzowskim Towarzystwem Tenisowym w charakterze Kierownika Sekcji Tenisa i szkoleniowca.

Efektem mojej pracy trenerskiej są wielokrotne tytuły na Mistrzostwach Polski oraz liczne medale na turniejach rangi mistrzowskiej począwszy od kategorii do lat 12-stu, skończywszy na kategorii seniorskiej.

Do moich sukcesów trenerskich zaliczają się również międzynarodowe występy zawodniczek w Europie i „za oceanem” w turniejach indywidualnych i drużynowych. Podopieczne zawodniczki reprezentowały Polskę zdobywając: tytuł 2-giego V-ce mistrza Europy do lat 12-stu, dwukrotnie tytuł Drużynowego V-ce Mistrza Europy do lat 14-stu, tytuł Drużynowego V-ce Mistrza Europy do lat 16-stu, 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata oraz indywidualne Mistrzostwo Europy w grze podwójnej do lat 16-stu.

W ogólnopolskiej rywalizacji drużynowej kierowałem drużynami zdobywając dla klubu tytuły:

12 x Drużynowy Mistrz Polski
3 x Drużynowy V-ce Mistrz Polski
1 x Drużynowy 2-gi V-ce Mistrz Polski
3 x 4-te miejsce w finałach DMP
1 x 5-te miejsce w finałach DMP

W roku 2005 byłem nominowany do Nagrody Prezydenta Miasta Chorzowa w dziedzinie „Wybitne osiągnięcia w pracy trenerskiej”, w roku 2008 zostałem Laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Chorzowa „Trener roku 2007″.

Posiadam licencję Polskiego Związku Tenisowego.