Zapraszam na naukę od podstaw i doskonalenie gry w tenisa !!!

Udostępnij na:

 

Witam.

Kilka słów o mnie 🙂

ja 3

Urodziłem się 9-go stycznia 1975-go roku w Siemianowicach Śląskich. Swoje pierwsze kroki na kocie stawiałem w klubie Budowlani Katowice, następnie reprezentowałem barwy Górnika Bytom, później byłem zawodnikiem pierwszoligowego klubu NH Ostrava będącego macierzystym klubem legendy tenisa- Ivana Lendla, jednocześnie podopiecznym jego byłego trenera. Byłem również wyczynowym narciarzem- członkiem kadry PZN.

Jestem absolwentem katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, z wyróżnieniem ukończyłem specjalizację Management Sportowy, oraz Korekcję i Kompensację Wad Postawy. Posiadam również kwalifikacje instruktora narciarstwa, pływania, lekkiej atletyki, piłki ręcznej i siatkowej. Oczywiście posiadam licencję Polskiego Związku Tenisowego.

Od 1998-go roku (od początku istnienia obiektu) jestem związany ze Starochorzowskim Centrum Sportu „Sokół” (dawniej Chorzowskie Towarzystwo Tenisowe), od roku 2015 dzierżawię również korty w Chorzowskim Parku Śląskim. W tym czasie postanowiłem służyć swoją wiedzą i doświadczeniem doskonaląc umiejętności amatorów tenisa i ucząc gry osoby chcące rozpocząć przygodę z tym wspaniałym sportem- dzieci, młodzież i dorosłych. Od dziecka tenis był moją pasją, dzisiaj spełnieniem dla mnie jest tą pasją zarażać, a przyjemnością sprawiać satysfakcję z zajęć podopiecznym bez względu na poziom gry ;).

ja

Mój profesjonalizm gwarantuje dorobek trenerski:

Podopieczni zdobywali wielokrotnie tytuły na Mistrzostwach Polski oraz liczne medale na turniejach rangi mistrzowskiej począwszy od kategorii do lat 12-stu, skończywszy na kategorii seniorskiej, włącznie z wychowaniem Olimpijki (Rio 2016) i zawodnika pierwszej ligi uniwersyteckiej w USA.

Do moich sukcesów trenerskich zaliczają się również międzynarodowe występy zawodniczek w Europie i „za oceanem” w turniejach indywidualnych i drużynowych- łącznie z udziałem w wielkoszlemowych turniejach i wygraniem pierwszej rundy Roland Garos. Podopieczne zawodniczki reprezentowały Polskę zdobywając: tytuł 2-giego V-ce mistrza Europy do lat 12-stu, dwukrotnie tytuł Drużynowego V-ce Mistrza Europy do lat 14-stu, tytuł Drużynowego V-ce Mistrza Europy do lat 16-stu, 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata oraz indywidualne Mistrzostwo Europy w grze podwójnej do lat 16-stu.

W ogólnopolskiej rywalizacji drużynowej kierowałem drużynami zdobywając dla klubu tytuły:

12 x Drużynowy Mistrz Polski
3 x Drużynowy V-ce Mistrz Polski
1 x Drużynowy 2-gi V-ce Mistrz Polski
3 x 4-te miejsce w finałach DMP
1 x 5-te miejsce w finałach DMP

W roku 2005 byłem nominowany do Nagrody Prezydenta Miasta Chorzowa w dziedzinie „Wybitne osiągnięcia w pracy trenerskiej”, w roku 2008 zostałem Laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Chorzowa „Trener roku 2007″.

ja 2

Zatem- ZAPRASZAM NA KORT 🙂 !!!